Mumbai, Maharashtra
GST No. 27AAAFS3182M1ZW
Approx. Rs 14,500 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Surface Finish | Hairline |
| Finishing Type | Hairline |
| Color | COPPER |
| Type | Sheet |
| Form | Sheet |
| Thickness | 1 - 2 mm |
| Shape | Rectangular |
| Sheet Size | 8 x 4 ft |
| Material | Stainless Steel |
| Size | 8ft x 4ft |
| Brand | SMC |
| Material Grade | SS304 |
With the assistance of our team of dexterous professionals, we are providing our clients a wide assortment of Stainless Steel copper hairline decorative Shees. Offered sheet is by our experts using excellent quality raw material and advanced technology. Clients can avail this sheet from us in different thicknesses and dimensions as per their specific needs. Clients can avail this sheet from us at pocket friendly price.
Approx. Rs 14,500 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Surface Finish | Hairline |
| Finishing Type | Hairline |
| Color | Gold |
| Form | Sheet |
| Type | Sheet |
| Shape | Rectangular |
| Thickness | 1 mm |
| Application | Cladding |
| Sheet Size | 4 x 8 ft |
| Material | Stainless Steel |
| Size | 8ft x 4ft |
| Material Grade | SS304 |
| Brand | SMC |
| Finishes | Mirror Finish |
Backed by a team of experienced professionals, we are offering an extensive array of Gold HL SS Decorative Sheets. Trading using quality approved raw material and latest machine, this sheet is available in different specifications to fulfil the varied needs of the clients. It is strictly checked on different quality parameters assuring its flawlessness at the user’s end. Extensively demanded in the industry, clients can avail this premium quality sheet from us at very reasonable rates.
Features:
High strength
Ability to withstand adverse climatic condition
Durability
Approx. Rs 14,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Application | Ceilings |
| Thickness | 0-1 mm, 1-2 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Size | 8ft x 4ft |
| Material Grade | SS304 |
| Brand | SMC |
With the assistance of our team of dexterous professionals, we are providing our clients a wide assortment of Stainless Steel champagne hairline Sheets. Offered sheet is by our experts using excellent quality raw material and advanced technology. Clients can avail this sheet from us in different thicknesses and dimensions as per their specific needs. Clients can avail this sheet from us at pocket friendly price.
Approx. Rs 14,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Application | Hotel Lobby |
| Thickness | 1-2 mm, 0-1 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Size | 8ft x 4ft |
| Material Grade | SS304 |
| Brand | SMC |
Backed by a team of experienced professionals, we are offering an extensive array of SS Hairline Decorative Sheets. Trading using quality approved raw material and latest machine, this sheet is available in different specifications to fulfil the varied needs of the clients. It is strictly checked on different quality parameters assuring its flawlessness at the user’s end. Extensively demanded in the industry, clients can avail this premium quality sheet from us at very reasonable rates.
Features:
High strength
Ability to withstand adverse climatic condition
Durability
Approx. Rs 12,500 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Thickness | 0-1 mm, 1-2 mm |
| Color | Gold |
| Material Grade | SS304 |
| Size | 8ft x 4ft and 10ft x 4ft |
| Finish | Mirror |
| Surface Finish | Mirror Finish |
| Application | Hotel Lobby |
| Surface Treatment | PVD Coated |
| Brand | SMC |
| Design | Etching |
| Type | Sheet |
| Material | Stainless Steel |
Backed by a team of experienced professionals, we are offering an extensive array of Decorative SS Mirror Finish Sheets. Trading using quality approved raw material and latest machine, this sheet is available in different specifications to fulfil the varied needs of the clients. It is strictly checked on different quality parameters assuring its flawlessness at the user’s end. Extensively demanded in the industry, clients can avail this premium quality sheet from us at very reasonable rates.
Features:
High strength
Ability to withstand adverse climatic condition
Durability
Explore More Products
© Saraswati Metal Corporation. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited