Mumbai, Maharashtra
GST No. 27AAAFS3182M1ZW
Approx. Rs 12,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Grade | 304 |
| Finishing Type | Mirror |
| Material Grade | 304 |
| Size | 8ft x 4ft and 10ft x 4ft |
| Thickness | 1 mm |
| Surface Treatment | PVD Coated |
| Application | Hotel Lobby |
| Surface Finish | Mirror And Hairline |
| Material | Stainless Steel |
| Type | Sheet |
| Brand | SMC |
| Color | Black |
With the assistance of our team of dexterous professionals, we are providing our clients a wide assortment of Stainless Steel Black mirror decorative Sheet. Offered sheet is by our experts using excellent quality raw material and advanced technology. Clients can avail this sheet from us in different thicknesses and dimensions as per their specific needs. Clients can avail this sheet from us at pocket friendly price.
Approx. Rs 16,800 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Thickness | 0-1 mm, 1-2 mm |
| Material Grade | 304 |
| Size | 8ft x 4ft and 10ft x 4ft |
| Finish | Mirror |
| Surface Treatment | PVD Coated |
| Surface Finish | Mirror And Hairline |
| Material | Stainless Steel |
| Brand | SMC |
| Design | PVD |
| Color | Bronze |
| Type | Sheet |
Approx. Rs 20,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Finishing Type | PVD |
| Form | Sheet |
| Type | Sheet |
| Surface Finish | Mirror And Hairline |
| Color | Green |
| Thickness | 0 - 1 mm |
| Shape | Rectangular |
| Sheet Size | 4 x 8 ft |
| Material Grade | SS304 |
| Brand | SMC |
| Size | 8ft x 4ft |
| Material | Stainless Steel |
Backed by a team of experienced professionals, we are offering an extensive array of Green Mirror SS Decorative Sheets. Trading using quality approved raw material and latest machine, this sheet is available in different specifications to fulfil the varied needs of the clients. It is strictly checked on different quality parameters assuring its flawlessness at the user’s end. Extensively demanded in the industry, clients can avail this premium quality sheet from us at very reasonable rates.
Features:
High strength
Ability to withstand adverse climatic condition
Durability
Approx. Rs 16,500 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Usage/Application | Construction |
| Thickness | 1-2 mm, 0-1 mm |
| Size | 8ft x 4ft |
| Material Grade | SS304 |
| Brand | SMC |
| Color | Red |
| Surface Finish | Mirror And Hairline |
Approx. Rs 17,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Finishing Type | PVD |
| Size | 8ft x 4ft and 10ft x 4ft |
| Thickness | 0-1 mm |
| Material Grade | SS304 |
| Finish | Mirror |
| Surface Finish | Mirror Finish |
| Surface Treatment | PVD Coated |
| Color | Rose Gold |
| Type | Sheet |
| Material | Stainless Steel |
| Brand | SMC |
Approx. Rs 14,500 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Finishing Type | Mirror |
| Type | Sheet |
| Shape | Rectangular |
| Color | Blue |
| Application | Hotel Lobby |
| Size | 8ft x 4ft |
| Finishes | Mirror Finish |
| Material | Stainless Steel |
| Thickness | 1 mm |
| Brand | SMC |
| Material Grade | SS304 |
Explore More Products
© Saraswati Metal Corporation. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited