Mumbai, Maharashtra
GST No. 27AAAFS3182M1ZW
Approx. Rs 18,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Surface Finish | Vibration |
| Finishing Type | Vibration |
| Form | Sheet |
| Type | Vibration |
| Color | Rose Gold |
| Shape | Rectangular |
| Sheet Size | 4 x 8 ft |
| Thickness | 0.5 mm |
| Size | 8ft x 4ft |
| Brand | Imported |
| Material | Stainless Steel |
| Steel Grade | 304 grade |
With the assistance of our team of dexterous professionals, we are providing our clients a wide assortment of Stainless Steel rose gold vibration Sheet. Offered sheet is by our experts using excellent quality raw material and advanced technology. Clients can avail this sheet from us in different thicknesses and dimensions as per their specific needs. Clients can avail this sheet from us at pocket friendly price.
Additional Information:
Approx. Rs 15,550 / KgGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Surface Finish | Vibration |
| Finishing Type | vibration |
| Color | Gold |
| Form | Sheet |
| Type | Sheet |
| Shape | Rectangular |
| Sheet Size | 8 x 4 ft |
| Thickness | 1 mm |
| Size | 8ft x 4ft |
| Brand | SMC |
| Material | Stainless Steel |
| Steel Grade | SS304 L |
| Material Grade | SS304 |
Approx. Rs 22,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Size | 8ft x 4ft |
| Material | Stainless Steel |
| Brand | Imported |
| Usage/Application | Interior |
| Color | Antique Black |
| Steel Grade | 304 Grade |
| Thickness | 0-1 mm |
With the assistance of our team of dexterous professionals, we are providing our clients a wide assortment of Stainless steel antique BLACK Sheet. Offered sheet is by our experts using excellent quality raw material and advanced technology. Clients can avail this sheet from us in different thicknesses and dimensions as per their specific needs. Clients can avail this sheet from us at pocket friendly price.
Additional Information:
Approx. Rs 16,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 2 Piece |
| Material | Stainless Steel |
| Size | 8ft x 4ft |
| Brand | Imported |
| Usage/Application | Elevator Cabins |
| Color | Rose Gold |
| Thickness | 0-1 mm |
With the assistance of our team of dexterous professionals, we are providing our clients a wide assortment of Stainless Steel rose gold bead hammered Sheet. Offered sheet is by our experts using excellent quality raw material and advanced technology. Clients can avail this sheet from us in different thicknesses and dimensions as per their specific needs. Clients can avail this sheet from us at pocket friendly price.
Additional Information:
Approx. Rs 18,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Material | stainless steel |
| Brand | imported |
| Size | 8ft x 4ft |
| Color | Golden |
| Steel Grade | 304 grade |
| Thickness | 0-1 mm |
With the assistance of our team of dexterous professionals, we are providing our clients a wide assortment of Stainless Steel gold starlight Sheet. Offered sheet is by our experts using excellent quality raw material and advanced technology. Clients can avail this sheet from us in different thicknesses and dimensions as per their specific needs. Clients can avail this sheet from us at pocket friendly price.
Additional Information:
Explore More Products
© Saraswati Metal Corporation. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited