Mumbai, Maharashtra
GST No. 27AAAFS3182M1ZW
Approx. Rs 12,300 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Surface Finish | Embossed |
| Design | Embossed |
| Type | Sheet |
| Form | Sheet |
| Color | Gold,rose Gold,copper,black Etc |
| Shape | Rectangular |
| Size | 8 x 4 feet, 4 x 10 feet |
| Application | Kitchen Equipments |
| Sheet Size | 4 x 8 ft |
| Thickness | 1 mm |
| Finishing Type | PVD |
| Size (feet X feet) | 8ft x 4ft |
| Material | Stainless Steel |
| Brand | SMC Design |
| Material Grade | SS304 |
Approx. Rs 19,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Thickness | 0 - 1 mm |
| Color | Green |
| Surface Finish | Mirror Finish |
| Material Grade | SS304 |
| Size | 4 x 8 feet |
| Material | Stainless Steel |
| Finishing Type | PVD |
| Type | Sheet |
| Size (feet X feet) | 8ft x 4ft |
| Brand | Imported |
With the assistance of our team of dexterous professionals, we are providing our clients a wide assortment of green hairline sheet. Offered sheet is by our experts using excellent quality raw material and advanced technology. Clients can avail this sheet from us in different thicknesses and dimensions as per their specific needs. Clients can avail this sheet from us at pocket friendly price.
Features:
Fine thickness
Robustness
Smooth edges
Approx. Rs 12,300 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Material | Stainless Steel |
| Material Grade | SS304 |
| Size (feet X feet) | 8ft x 4ft and 10ft x 4ft |
| Thickness | 0-1 mm, 1-2 mm |
| Brand | Imported |
Approx. Rs 17,500 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Finishing Type | Mirror |
| Surface Finish | PVD |
| Color | Blue |
| Thickness | 1 mm |
| Shape | Rectangular |
| Application | Hotel Lobby |
| Size | 8 x 4 ft |
| Material | Stainless Steel |
| Material Grade | SS304 |
| Type | Sheet |
| Size (feet X feet) | 8ft x 4ft |
| Finishing | Mirror Finish |
| Brand | Imported |
Approx. Rs 13,500 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Color | Rose Gold |
| Application | Signage |
| Brand | Imported |
| Thickness | 0-1 mm, 1-2 mm |
| Material Grade | SS304 |
| Finishing | Etching,embossed,texture,pvd |
| Material | Stainless Steel |
| Size (feet X feet) | 8ft x 4ft |
Approx. Rs 14,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Surface Finish | PVD |
| Finishing Type | PVD |
| Color | Black |
| Form | Sheet |
| Type | Sheet |
| Shape | Rectangular |
| Sheet Size | 4 x 8 ft |
| Thickness | 1 mm |
| Usage/Application | Elevator Cabins |
| Size | 8ft x 4ft |
| Brand | SMC |
| Material | Stainless Steel |
| Material Grade | SS304 |
With the assistance of our team of dexterous professionals, we are providing our clients a wide assortment of Stainless Steel Black Sheet. Offered sheet is by our experts using excellent quality raw material and advanced technology. Clients can avail this sheet from us in different thicknesses and dimensions as per their specific needs. Clients can avail this sheet from us at pocket friendly price.
Features:
Fine thickness
Robustness
Smooth edges
Approx. Rs 8,500 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Thickness | 1 mm |
| Size | 8 x 4 feet |
| Material Grade | SS304 |
| Finish | Mirror |
| Surface Finish | Mirror Finish |
| Surface Treatment | PVD Coated |
| Brand | Imported |
| Material | Stainless Steel |
| Size (feet X feet) | 8ft x 4ft |
| Type | Sheet |
Explore More Products
© Saraswati Metal Corporation. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited